Obec Zádveřice-Raková

Pátek, 27. 04. 2018
30-03-2017

Upozornění pro občany

Upozorňujeme občany, že se ve Zlínském kraji množí případy krádeží v bytech a rodinných domech.

Z tohoto důvodu dbejte zvýšené opatrnosti, zamykejte, zavírejte okna a to  i v případě, že jste jen na zahradě, jdete do sklepa apod.

 http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/pribyva-vloupani-do-domu-zamykat-30170328.html

 Přibývá vloupání do bytů!!!  ZAMYKAT

 

Buď jde sám, nebo chodí dva. Počkají si, až majitelé opustí dům. Nebo vidí, že se domácí pohybují na zahradě či si jen na chvilku odběhli. Právě tehdy totiž většinou dům nezamykají. A to je příležitost pro zloděje. Ve Zlínském kraji se letos vloupali už do třiatřiceti domů. Nejvíce na Zlínsku, do třinácti. Vloni jich přitom zloději navštívili ani ne polovinu.

včera 09:19
SDÍLEJ:
Byt po nájezdu zlodějů - ilustrační snímek

Byt po nájezdu zlodějů - ilustrační snímekFoto:Deník

Zloději si tipují domy a zkouší, zda je zamčeno. Pokud je někdo doma, mívají nejrůznější výmluvy.

Minulý týden se staly dvě vloupačky v jediný den v Želechovicích na Zlínsku.

„Žádáme občany, aby informovali policii o podezřelé aktivitě osob, které se pohybují v Želechovicích a okolí,“ vyzval starosta Michal Špendlík.

ZLODĚJI OBCHÁZEJÍ RŮZNÉ OBCE V KRAJI

Minimálně ke dvěma vloupáním, tentokrát do neobydlených domů, došlo nedávno v Nedašově na Valašsku.

„Je to pro nás nepříjemné. V minulosti se u nás nikdy nic takového nestalo,“ komentuje události posledních týdnů starostka Alena Nováková.
Několik rodinných domků navštívili zloději i ve zlínské části Lužkovice.

„V ulici Na Gruntech vstoupil lapka hlavními dveřmi do domu, který postupně prohledal. Sebral finanční hotovost, šperky, sběratelské mince a bankovky,“ popsala zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Nešťastným majitelům způsobil škodu předběžně šestapadesát tisíc korun.

Lupičům se nevyhnuly ani Vizovice, Napajedla a další obce.

V obci Lužná na Vsetínsku zřejmě zloději obcházeli domy za bílého dne.

„Naštěstí jsme měli zamčeno, ale viděla jsem, jak obcházejí dům a zkoušejí všechny kliky u dveří. Podobných případů bylo u nás v obci několik,“ svěřila se se svou nemilouzkušenostíMarie Urubková.

CHTĚLI KUPOVAT KRÁLÍKY

Pokud někoho doma zastihli, měli nezvaní hosté různé výmluvy. Někomu tvrdili, že hledajífirmu, o které se mohli dozvědět na nedalekém billboardu, dalším, že by rádi koupili králíky.

V Morkovicích na Kroměřížsku využil zloděj toho, že je majitel rodinného domu profesionálním řidičem, byl na cestách a dům zůstal několik dnů opuštěný. Odcizil z něj vrtačku, televizor, DVD přehrávač a další elektroniku. Hodily se mu také některé potraviny, které vzal z lednice, a také kosmetika z koupelny.

„Zloděj způsobil majiteli škodu za bezmálaosmtisíc korun. Přes tři a půl tisíce korun stála opravaokena dveří,“ vyčíslila mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová. Za vloupání hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Rady strážníků, policistů i bezpečnostníchexpertů zní podobně: dveře vždy zavírejte a zamykejte, pokud byt nebo dům opouštíte, byť jen na krátkou chvíli.

Pokud odcházíte na delší dobu, dobře uzavřete okna i dveře. Je mimořádně naivní nechat okno otevřené v poloze ventilace nebo mikroventilace, zejména pak tehdy, pokud se nachází v přízemí nebo na jiném snadno dostupném místě.

Autor:Jana Zavadilová

Kontaktní informace obce Zádveřice-Raková

footer mapa 02 Obecní úřad Zádveřice-Raková
Adresa : Zádveřice 460, 763 12 Vizovice
IČ : 00284718

Elektronická podatelna:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pondělí:  7:00 – 11:30  12:30 – 17:00
Úterý:  7:00 – 11:30  12:30 – 15:30
Středa:  7:00 – 11:30  12:30 – 17:00
Čtvrtek: 7:00 – 11:30  12:30 – 15:30
Pátek:  7:00 – 12:00